Autor: SP 15 28 lutego 2024

 

Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach ogłasza nabór dzieci spoza obwodu szkoły. Kandydaci spoza obwodu szkoły biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na podstawie wniosku złożonego do dyrektora szkoły w terminie od 1 marca do 19 kwietnia br.

Karta zapisu dziecka do klasy I

 

Wniosek o przyjęcie do Szkoły Podstawowej kandydata zamieszkałego poza obwodem szkoły

 

Oświadczenie o spełnienie kryteriów

Autor: Monika Jakubska 29 czerwca 2023

Drodzy Rodzice,

zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę ze Szkołą Językową Edoo, która ma kilkunastoletnie doświadczenie w nauce zdalnej i oferuje bardzo atrakcyjną formę nauki w indywidualnie ustalanych terminach.

Do niewątpliwych zalet Edoo należy zaliczyć fakt, że uczeń może liczyć na zajęcia w indywidualnie wybranych godzinach z dedykowanym lektorem polskojęzycznym lub native speakerem. To doskonała forma nauki polegająca na prowadzeniu swobodnej konwersacji oraz wsparcie w przygotowaniu do egzaminów.

W związku z rozpoczęciem wspólnych działań Edoo przygotowało dla Państwa pociech możliwość uczestnictwa w darmowym kursie wakacyjnym pod hasłem Angielski na lata, który rozpocznie się wraz z początkiem lipca i potrwa do końca sierpnia. Będzie to nie tylko idealna okazja do zachowania ciągłości obcowania z językiem, ale także do przełamania barier językowych oraz szlifowania umiejętności konwersacyjnych!

 

Autor: Mariola Karwot 22 czerwca 2023

14 czerwca 2023 r. przed zbliżającym się astronomicznym latem uczniowie klas III w liczbie 48 uczniów i 6 opiekunów wyruszyło na kolejną wyprawę górską. Tym razem z Bielska -Białej Olszówki żółtym szlakiem przez Cygański Las a następnie niebieskim na Kozią Górę.   W czasie wędrówki były postoje przy tablicach przyrodniczych i powtórzenie wiadomości z zakresu edukacji przyrodniczej. Był czas na drugie śniadanie i przekąski. Na szczycie czekała niespodzianka – niedawno postawiona altana z widokiem na Klimczok, Szyndzielnię … W samym schronisku „Stefanka” dłuższy postój. Ciekawy plac zabaw – kolejny egzamin przed turystami- tym razem sprawnościowy. Wspólny poczęstunek – frytki a na koniec lody dla ochłody. Zakup pamiątek i w drogę. Ze schroniska Stefanka ruszyliśmy szlakiem niebieskim do Równi pod Kozią następnie czerwonym, później zielony który łączy się z żółtym i tak doszliśmy do punktu porannego wyjścia, gdzie czekał na nas autobus. Przeszliśmy 8 km i zdobyliśmy 10 punktów do książeczek GOT. Czytaj dalej…

Autor: Mariola Karwot 22 czerwca 2023

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.  JP II

12 czerwca 2023 r.  klasa III s z wychowawczynią p. Justyną Gawlik i p. katechetką Mariolą Karwot w ramach corocznej akcji „Dar serca – dzieci pierwszokomunijnych” odwiedziły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Żorach. W imieniu dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii dzieci zaniosły podopiecznym bombonierki.

Oprowadzeni przez p. Mariusza po 17 pracowniach mieliśmy okazję spotkać się z podopiecznymi i terapeutami a zarazem podejrzeć różne techniki pracy.

Za miłe przyjęcie, oprowadzenie po ośrodku a nade wszystko spotkanie z podopiecznymi i terapeutami DZIĘKUJEMY i życzymy wiele radosnych chwil i dobrych ludzi wokół siebie.

Autor: Monika Jakubska 21 czerwca 2023

Koniec roku to nie tylko oczekiwanie na wakacje. Jest to również czas do wspólnych wycieczek oraz spotkań. W piątek 16 czerwca rodzice uczniów klasy III S zorganizowali wspólne ognisko.  Uczestniczyli w nich uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz wychowawcą klasy panią Justyną Gawlik. Były wspólne zabawy i pyszny poczęstunek. Zabawa była wspaniała.

 

Autor: Mariola Karwot 18 czerwca 2023

3 czerwca 2023 r. zaroiło się w ogrodzie farskim. Uczniowie klas III: a, b, c i s oraz kl. I a i II b odwiedzili ogród przy parafii Miłosierdzia Bożego w Żorach.

Miejsce to jest szczególne i dzieci czują się zawsze w tym ogrodzie jak u siebie.  Na najmłodszych czekało ognisko, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy integracyjne, spacery… a nade wszystko integracja i odpoczynek.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Katarzyna, p. Joanna, p. Mariola, p Justyna, p. Sylwia, p. Magdalena, p. Bernadeta oraz p. Mariola – opiekun SKT „Wędrowniczek”

Za mile spędzony czas z dziećmi-  opiekunowie DZIĘKUJĄ😊 Czytaj dalej…

Autor: Mariola Karwot 18 czerwca 2023

 

2 czerwca 2023 – w I piątek miesiąca uczniowie klasy III c i III s wraz z rodzicami, paniami p. Justyną, p. Anitą, p. katechetką Mariolą oraz ks. proboszczem Krzysztofem – w liczbie 80 osób wczesnym rankiem przy pięknej pogodzie ruszyli na pielgrzymko- wycieczkę do Krakowa Łagiewnik a następnie na Wawel i Starówkę. Celem wyprawy było podziękowanie za dar życia, chrztu świętego I spowiedzi a nade wszystko I Komunii Świętej. Czytaj dalej…

Autor: Mariola Karwot 18 czerwca 2023

31 maja 2023 roku Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek” wybrało się na kolejną wyprawę. Grupa 41 uczniów z klas IV- VIII wyruszyła w najbliżej położone pasmo górskie – Beskid Śląski.  Celem wyprawy był Klimczok i Szyndzielnia – szczyty zaczęliśmy zdobywać ze Szczyrku. Niebieskim szlakiem przez Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski do Kosjanki. Na Pięciu Drogach odbiliśmy na zielony szlak – bardzo widokowy, którym doszliśmy do schroniska PTTK pod Klimczokiem. Po dłuższym odpoczynku, posileniu się zielonym szlakiem przeszliśmy na Przełęcz pod Klimczokiem, idąc czarnym szlakiem zdobyliśmy szczyt. Ze szczytu żółtym szlakiem przez Szyndzielnię do Schroniska PTTK następnie zielonym i na koniec niebieskim szlakiem dotarliśmy do mety – czyli do Bielska Białej – Olszówki, gdzie czekał na nas autobus. Czytaj dalej…

Autor: Monika Jakubska 18 czerwca 2023

 

“Niech żyje bal! Bo to życie, to bal jest nad bale! Niech żyje bal! Drugi raz nie zaproszą nas wcale!”.

Tymi słowami niezapomnianej Agnieszki Osieckiej przywitała młodzież Szanowna Pani Dyrektor Jolanta Malczewska 

 

W piątek 16 czerwca 2023 roku odbył się niezwykle udany komers klas ósmych, który dostarczył niezapomnianych chwil i wspaniałych wspomnień. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a to dzięki wsparciu i zaangażowaniu przedstawicieli rodziców z każdej klasy, którym serdecznie dziękujemy za pilnowanie naszej młodzieży. Wasza obecność i troska przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia. Chcielibyśmy szczególnie podziękować naszej wspaniałej Pani Dyrektor, która wygłosiła inspirującą przemowę, dodając magii temu wydarzeniu. Dziękujemy również naszym wychowawcom, zwłaszcza pani Elżbiecie Wolnik, która pozostała z nami do samego końca, aż do godziny 23:00. Ten komers był niezapomnianym wydarzeniem, które zbliżyło nas jeszcze bardziej do siebie i zacieśniło więzi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do sukcesu tego wspaniałego wieczoru. Wasze wsparcie i obecność sprawiły, że komers był pełen radości i uśmiechów. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce w organizację i uczestnictwo w tym wydarzeniu. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy razem z wami podzielić się tą niezapomnianą chwilą. 

 

Przedstawiciel rodziców: Katarzyna Wawrzynek-Goraus 

 

Czytaj dalej…

Autor: Monika Jakubska 18 czerwca 2023

Zapraszamy do zapoznania się z ostatnim tegorocznym numerem Gazetki Szkolnej „Okiem Ucznia”.

Zachęcamy szczególnie do zapoznania się z artykułami, które przygotowali nasi tegoroczni absolwenci.

 

A w numerze:

Z życia szkoły – pożegnanie klas 8
Sportowa „Piętnastka” – Mażoretki
Oscarowe „Okiem Ucznia” – Spotkanie z X Muzą – tegoroczna gala oskarowa
Okiem czytelnika – Nasi Mistrzowie Polski
Kącik motywacyjny – Przyjaźń

 

Okiem Ucznia 5/czerwiec/2022_2023

Autor: Mariola Jarczyk-Biernacka 17 czerwca 2023

 

Alicja Płóciennik

 

Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica klasy 3c Alicja Płóciennik zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat „Słowa mają moc” w kategorii klas 1-3.

 

Sukces cieszy tym bardziej, że na konkurs wpłynęło ponad 500 prac, które prezentowały bardzo wysoki poziom. Czytaj dalej…

Autor: Monika Jakubska 14 czerwca 2023

 

 

Klasy ósme i siódme wybrały się na  wycieczkę do Zakopanego. Z uwagi na wiele tras i atrakcji regionu Tatr nasza wycieczka ukierunkowała się na zwiedzanie walorów przyrodniczych i kulturowych Doliny Strążyskiej, Gubałówki i centrum Zakopanego. Podczas pieszej wyprawy z przewodnikiem tatrzańskim  dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z folklorem i przyrodą podhalańską.  Poznawanie regionu Tatr zaczęliśmy od Wielkiej Krokwi. Mieliśmy szczęście poobserwować skoczków narciarskich podczas treningu. Następnie udaliśmy się spacerkiem szlakiem pod Reglami do Doliny Strążyskiej , po  drodze zwiedzając formy krasowe Doliny Białego i Doliny ku Dziurze. Duże wrażenie zrobiła jaskinia Dziura. Dotarliśmy do największego wodospadu w Polsce – Siklawa. Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Stamtąd rozpościerał się piękny widok na panoramę Zakopanego i Tatry. Mieliśmy okazję odwiedzić zakopiański deptak Krupówki, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki i posilić się.

 

Opracowała: Sylwia Sauer

Autor: Mariola Karwot 13 czerwca 2023

29 maja 2023 r uczniowie klasy 3 a i 3 b wraz z rodzicami, paniami wychowawczyniami: p. Katarzyną i p. Joanną, p. katechetką Mariolą oraz ks. proboszczem Krzysztofem – w liczbie 49 osób) w godzinach porannych ruszyli na pielgrzymko- wycieczkę do Częstochowy na Jasną Górę. Celem wyprawy było podziękowanie za dar życia, chrztu świętego, I spowiedzi a nade wszystko I Komunii Świętej.

Pierwszy punktem naszego pielgrzymowania było spotkanie z przewodnikiem Siostrą Faustyną, która oprowadziła nas po Jasnej Górze oraz zapoznała z historią tego miejsca i obrazu Matki Bożej- Królowej Polski.  O godzinie 11:00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz mieliśmy okazję być na zasłonięciu obrazu i wysłuchaniu hymnu.  W czasie wolnym uczniowie z rodzicami odwiedzili: skarbiec, wieżę widokową oraz zakupili pamiątki. Po wspólnych sesjach zdjęciowych pełni zachwytu ruszyliśmy do Leśniowa. W Sanktuarium Rodziny była wspólna modlitwa miłe spotkanie z ojcem ze zgromadzenia Paulinów, który nas oprowadził po tym pięknym miejscu oraz odwiedziny w Mini ZOO. Tradycyjnie: pamiątki lody a dla dorosłych pielgrzymów – kawa. Ubogaceni na duchu i ciele wróciliśmy w godzinach wieczornych zdrowi i cali do Żor. Czytaj dalej…

Autor: Mariola Karwot 12 czerwca 2023

22 maja uczniowie klasy III a i III b wraz z p. Asią i p. Mariolą odwiedziły Hospicjum Jana Pawła II w Żorach.

Zgodnie z tradycją celem wyjścia było podzielenie się bombonierkami w ramach akcji „Dar serca” dzieci pierwszokomunijnych. Koordynator wolontariatu p. Dorota Marzęda opowiedziała uczniom o działalności hospicjum, zapoznała  z wolontariatem oraz oprowadziła po hospicjum.  Na pożegnanie w ogrodzie uczniowie zaśpiewali kilka piosenek podopiecznym oraz pracownikom. Za miłe przyjęcie naszej grupy DZIĘKUJEMY”

Dzieciom I komunijnym ze Szkoły Podstawowej nr 15, Szkoły Podstawowej nr 16 i  NSMS w Żorach za WIELKIE SERCE DZIĘKUJĘ 😊!

Pamiętajmy!!!

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards) Czytaj dalej…

Autor: Mariola Karwot 12 czerwca 2023

Galeria prac Rejonowego Konkursu Plastycznego „Cuda Jezusa w Ewangelii Świętego Łukasza”

Prace uczniów klas I- III dekanatu Żory i Dekanatu Suszec

Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.

Archiwum

Przyjaciele Szkoły.
 • Żorskie Centrum Regionalne
 • Muzeum Miejskie w Żorach
 • PPP w Żorach
 • MOK w Żorach
 • Print Media
 • Centrum Języków Obcych
 • WTZ w Żorach
 • MBP w Żorach
 • RADIO PIEKARY
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • AGH w Krakowie
 • Piekarnia "Rehlis"
 • Agata Optyk
 • Castorama
 • Mydlarnia u Franciszka
 • "Right Now"
 • Piekarnia "Emilia Kristof"
Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij